Jak popełnić samobójstwo i czy to boli?

Koniec. Śmierć zaglądała mu przez ramię, nie było odwrotu. Pocił się krwią, taki był przerażony. Dla elit buntownik i kłamca, pijak i żarłok. Większość znajomych o fatalnej reputacji, zepchniętych na margines. Liczył chociaż na kilku najlepszych kumpli – przeliczył się. Dali nogę, gdy przyszło najgorsze. Zaprzeczali, że mają z tym cokolwiek wspólnego. Został sam.

Cierpiący, samotny, opuszczony. Na krzyżu wyjący z bólu Boże mój, boże mój, czemuś mnie opuścił?. Kto? Jezus. Tak, Jezus. Bóg w ludzkiej postaci, realny do szpiku kości, znający każdą ciemną i trudną stronę bycia człowiekiem. Był tam.

W czym bowiem sam cierpiał będąc doświadczany, w tym może przyjść z pomocą tym, którzy są poddani próbom.

Hbr 2, 18

Wiesz, po co przyszedł na świat? Dlaczego dobrowolnie zrezygnował z boskich atrybutów i zgodził się na pewną śmierć? Aby dźwigać wszystkie problemy razem z tobą, abyś ty mógł żyć. Tak, ty. Nie tylko teraz, na ziemi, ale przede wszystkim z Nim w wieczności. Zaplanował cię i utkał każdą twoją cechę jeszcze przed twoim narodzeniem. Miał w sobie tak wiele miłości, że nie wystarczyli mu wszyscy inni ludzie – zapragnął kochać ciebie.

I jestem pewien, że ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Rz 8, 38-39

Tak, to prawda, że ciężko żyć na tym świecie. To efekt grzechu i zła, które czai się w naszych sercach. Efekt egoizmu, zawiści, pogardy, odrzucenia i kłamstw. Ale wiesz co? Bóg jest święty i choć nie znosi grzechu, to jest ponad nim – i ten grzech nie robi na nim wrażenia, bo już dawno go pokonał. I tylko On ma moc nas z niego oczyścić. Wie, że nawalamy i jesteśmy słabi, a mimo to przygarnia nas do siebie – swoje dzieło, swoje dzieci.

Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni.

Rz 5, 8-9

Jezus zwyciężył śmierć – cielesną i duchową. Umiłowany Syn Boga wcielił się w naszą skórę, wziął na siebie wszystkie nasze grzechy i sprawił, że razem z Nim zostały raz na zawsze ukrzyżowane. Pokruszył kajdany, uwolnił każdego z nas od śmierci cielesnej i duchowej.

Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

J 8, 36

Bóg daje ci wolność. W każdej chwili i w każdym miejscu możesz przyjąć ten dar i zakosztować prawdziwej wolności w Nim. Wystarczy, że wylejesz przed Bogiem swoje serce i szczerze poprosisz Go, by poprowadził cię i pokierował twoim życiem. Nie bój się – to prawdziwie dobry Bóg, dawca życia i obfitości. Czeka na twój krok. Tak strasznie chce cię kochać.

Oto stoję u drzwi i kołaczę:
jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną.

Ap 3, 20

Nie bój się prosić o pomoc. Zadzwoń pod jeden z tych numerów:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Miało być o czymś zupełnie innym, ale akcja #GoogleHack wypatrzona na blogu Love story, a rozpoczęta przez Stay Fly chwyciła moje serce i klawiaturę. Każdego miesiąca tysiące osób wpisują w Google frazę Jak popełnić samobójstwo?, szukając sposobów na szybką i bezbolesną śmierć. Pomóżmy im, tworząc artykuły dające nadzieję. Pomóżmy im zrobić krok w stronę życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *